Aktualności

Szkolny apel o Tybecie

Pani Wanda Szymanowska, opiekunka Szkolnego Koła Europejskiego zorganizowała specjalny apel o Tybecie i dzieciach tybetańskich.

Apel odbył się dnia 29 marca, szkole podstawowej w Golinie Wielkiej. Został przygotowany przez aktywistów szkolnego klubu europejskiego „Euromaniacy”. Inspiracją do działań był udział w spotkaniu z panem
Filipem Kaczmarkiem – posłem do Parlamentu Europejskiego, który zaprosił członków klubu na wystawę i film poświęcone Tybetowi. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły – klasy I -VI oraz nauczyciele.

Członkowie klubu przedstawili zgromadzonym informacje na temat położenia geograficznego Tybetu, religii Tybetańczyków, poinformowali też kim jest Dalajlama i jaka jest jego rola w życiu tamtejszej ludności. W swojej prezentacji uczniowie wykorzystali materiały przywiezione ze spotkania z europosłem oraz materiały przesłane przez fundację Nyatri. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali ulotki informacyjne, a najmłodsi uczniowie kontur flagi tybetańskiej do pokolorowania.