Aktualności

Sekret Wyobraźni. Zaproszenie do magicznej podróży.

Niezmiernie miło nam poinformować o kolejnej inicjatywie literackiej, do której została zaproszona Fundacja Nyatri. Wydawnictwo Accademia Anima wydało książkę Ilony Selke „Sekret Wyobraźni”, w przekładzie Kingi Mielnik, z pięknymi ilustracjami Wioli Sowy. Dodatkową atrakcją książki jest załączony audiobook w interpretacji Agnieszki Maciąg. Audiobook poza wersją audio książki zawiera również specjalny dodatek – „Podróże Wyobraźni” – z ćwiczeniami w rozwoju wyobraźni.

Sekret Wyobraźni to publikacja na wskroś magiczna – wyjątkowy prezent na tysiąc i jeden dzień dla wszystkich. Prostym językiem opowiada ona o szczęściu, które nie jest dziełem przypadku lecz manifestacją umysłu. Jest to historia o zwyczajnym świecie, w którym dzięki potędze myśli, dzieją się niezwykłe rzeczy. W tę książkę włożyli swą duszę artyści, dlatego piękniejsza nie mogłaby się przyśnić. Ma wiele warstw do odkrycia, jeśli się ją uważnie czyta. Możesz w niej rysować i zapisać własne sekrety – stanie się wtedy amuletem. Dzięki czarodziejskim nagraniom dotkniesz jej świata wszystkimi zmysłami. Choć jest to bajka, może odmienić Twoje życie. Jeżeli szukasz szczęścia, ten niezwykły podręcznik spełniania marzeń będzie Twoim przewodnikiem.

A oto recenzja naszej koleżanki, Natalii Bieniaszewskiej i jej 6-cio letniej córki:

Książka „Sekret Wyobraźni” Ilony Selke to jeden z najlepszych prezentów, jakie możemy ofiarować dziecku. Niby bajka, jak wiele innych, ale dzięki niej nawet kilkuletni maluch może otrzymać skarb na całe życie – kilka prostych rad, jak dążyć do szczęścia.Autorka jest osobą nietuzinkową – urodziła się w Himalajach, dzieciństwo spędziła w Afganistanie, a młodość w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Na co dzień, wraz z mężem, zajmuje się badaniem życia delfinów w ich naturalnym środowisku, prowadzi międzynarodowy ośrodek medytacji i rozwoju świadomości na Bali, a także pisze książki zachęcające do twórczego życia i realizacji marzeń, adresowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych.

„Sekret Wyobraźni”, napisany prostym, zrozumiałym nawet dla przedszkolaków językiem, opowiada o przygodach dwojga dzieci, które spotkały Czarodziejkę. A właściwie – tylko ją wyzwoliły, bowiem jest ona nikim innym, jak samą Wyobraźnią. Czarodziejka nauczy bohaterów (oraz czytelników) jak korzystać z jej potęgi, jak szukać dobrych stron w sobie i w innych, a także jak uporać się z trudnymi uczuciami i spełniać własne pragnienia. Dzieciom będzie pewnie łatwiej, bo dla nich świat marzeń jest naturalnym żywiołem, ale i dorośli mogą się z tej książki wiele nauczyć, jeśli tylko zaufają swojej wewnętrznej Czarodziejce.

A jeśli dziecko nie umie jeszcze czytać? Nic nie szkodzi. Do „Sekretu Wyobraźni” wydawnictwo Accademia Anima dołączyło płytę z tekstem czytanym przez Agnieszkę Maciąg. Słuchając i oglądając przepiękne ilustracje autorstwa Wioli Sowy, możemy zagłębić się w opowieść pełną magii i mądrości. To nie jest książka na jeden raz, to lektura, do której warto wracać przez całe życie.

Natalia Bieniaszewska

Dobrze mieć tę książkę i często ją czytać. Warto spróbować samemu zrobić to, co te dzieci, bo można się przy tym fajnie bawić i od tego stać się bardzo mądrym.

Eliza Bieniaszewska (6 lat)

Chcesz poznać Sekrety Wyobraźni? Zapraszamy na stronę książki i sklepu: http://sekretwyobrazni.pl

Część dochodu ze sprzedaży książek wspiera Fundację Nyatri.