Aktualności

Sala komputerowo-biblioteczna

W BCH wygospodarowano pomieszczenie z przeznaczeniem na salę komputerowo-biblioteczną. Obecna biblioteka z kącikiem komputerowym jest mała. Miejsce to służy dzieciom również do wykonywania różnego rodzaju prac plastycznych. A w przyszłości jest plan zwiększenia ilości stanowisk komputerowych, tak aby więcej dzieci mogło z nich korzystać.

Nowe pomieszczenie jest dużo większe, ale niestety wymaga nakładów finansowych, żeby je przystosować. Z pieniędzy zebranych przez fundację kupiono kraty do okien, gdyż sala sąsiaduje z boiskiem i często były wybite szyby. W wyniku czego zabroniono dzieciom gry w piłkę.

Z przyjemnością informujemy, że właśnie zostały zakończone prace montowania krat.

Jednak aby sala była w pełni gotowa do użytku potrzebny jest jeszcze remont dachu i podłogi, zamontowanie gniazdek elektrycznych, odmalowanie oraz zakup biurek, krzeseł i zasłon. Wstępnie oszacowano koszty na 4.300 USD.

Gdyby mogli Państwo wesprzeć tę akcję choć drobnym datkiem, będziemy niezmiernie wdzięczni. Im szybciej prace zostaną ukończone, tym szybciej dzieci będą mogły korzystać z nowej sali.