Aktualności

Po raz drugi w Dolanji – „Dentysta dla Dzieci Tybetu”

Powodzenie akcji medycznej skierowanej do dzieci z Bon Children’s Home w Dolanji, przeprowadzonej na przełomie października i listopada 2009 roku, utwierdziło nas w przekonaniu o konieczności kontynuowania bezpośredniej pomocy stomatologicznej dla tamtejszej społeczności. Z rzadko nadchodzących, ale serdecznych listów z BCH, klasztoru Menri, a nawet od mieszkańców okolicznych wsi, wiemy, że jesteśmy tam oczekiwani i potrzebni. Termin najbliższego wyjazdu jest przewidziany na styczeń 2011 roku, kiedy dzieci mają ferie zimowe i będą mogły bez trudu przychodzić na wizyty. Tym razem wraz ze mną pojedzie dwoje wolontariuszy – lek. dent. Marta Maik oraz pan Adam Knopp, którzy wspaniałomyślnie zaofiarowali swój czas, umiejętności i pieniądze, by pomóc w przeprowadzeniu tego projektu.

Wsparcia udzieliła nam już firma Poldent z panią Anną Grabowską na czele, dostarczając niezbędne narzędzia do endodoncji; firma Scican, której przedstawiciel Robert Gall osobiście nas odwiedził i podarował autoklaw Statim; pani Justyna Niebieszczańska reprezentująca firmę Bridgehead PR oraz kilku prywatnych darczyńców, których lista znajduje się na stronie: Doktor Bart. Patronem internetowym jest nadal Dentonet.

Naszym głównym celem, tak jak w roku poprzednim, jest badanie i diagnozowanie pacjentów, a następnie profilaktyka, leczenie próchnicy, schorzeń przyzębia oraz, na co szczególną uwagę chcemy zwrócić tym razem, edukacja zdrowotna. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa wsparciu znów uda się nam pomóc wielu pacjentom z Dolanji i ulżyć tym, którzy nie mają dostępu do opieki zdrowotnej.