Aktualności

Phuntsok i Wangmo są już studentami

Phuntsok Dhargyal oraz Phuntsok Wangmo uczyli się w klasie IB (International Baccalaureate) warszawskiego liceum przy ul. Raszyńskiej. Zamieszkali u Państwa Poznańskich, którzy od początku traktowali ich jak członków swojej rodziny. Po pół roku ich pobytu w Polsce Kierownictwo Liceum oraz Fundacja Nyatri pomogła stypendystom w zdobyciu indeksów na studia wyższe. Phuntsok i Wangmo nie mówią dobrze po polsku, więc od początku oczywiste było, że muszą to być studia w języku angielskim – czyli płatne. Nie było łatwo, ale dzięki determinacji tych młodych ludzi, ich wiedzy oraz ludzkiej życzliwości, a szczególnie ponownej pomocy Pani Dyrektor Krystynie Starczewskiej, udało się.

Phuntsok Wangmo zdała egzaminy wstępne na Wydział Marketingu i Zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. Otrzymała stypendium, dzięki któremu nie musi samodzielnie pokrywać kosztów czesnego oraz bezpłatne miejsce w domu studenckim. Ze zgromadzonych środków Fundacja Nyatri przyznała jej skromne stypendium socjalne, umożliwiające utrzymanie się w Nowym Sączu. W tej chwili Wangmo oczekuje na potwierdzenie przedłużenia stypendium udzielonego przez Szkołę na kolejny rok akademicki. Mamy nadzieję, że otrzyma. Fundacja Nyatri dołoży wszelkich starań, by Phuntsok Wangmo mogła ukończyć studia w Polsce.

Phuntsok Dhargyal otrzymał roczne stypendium na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, został zwolniony z kosztów czesnego oraz przyznano mu bezpłatne miejsce w domu studenckim. Utrzymuje także stypendium socjalne od Uniwersytetu i Fundacji Nyatri, dzięki czemu jest w stanie utrzymać się w Warszawie. Phuntsok został także zwolniony z opłaty za drugi rok studiów. Obecnie oczekuje decyzji dotyczącej zwolnienia z opłaty za akademik oraz przyznania stypendium socjalnego na rok akademicki 2007/08. Fundacja Nyatri liczy się z możliwością podjęcia dodatkowego wsparcia Stypendysty w celu pokrycia kosztów Jego utrzymania i zakwaterowania, by mógł dalej studiować w Polsce, jeśli nie otrzyma stypendium uniwersyteckiego.

Fundacja Nyatri apeluje więc do dotychczasowych Darczyńców i Ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu wystarczających funduszy na opłacenie kolejnego roku studiów Phuntsoka i Wangmo oraz na pokrycie kosztów ich życia w Warszawie i Nowym Sączu.

Zarząd i Rada Fundacji chciałaby szczególnie podziękować za wsparcie: