Aktualności

Odbyło się spotkanie z Nyima Dakpa Rinpoche w Poznaniu i Warszawie

W dniach 8 i 10 sierpnia 2016 odbyły się w Poznaniu i Warszawie dwa spotkania z Dyrektorem Bon Children’s Home w Dolanji, Nyimą Dakpą Rinpocze.
Dyrektor BCH dziękował za dotychczasowy wieloletni wysiłek i opiekę nad dziećmi.  Mówił o zmieniających się warunkach w Indiach, szczególnie na rynku pracy, pod kątem dzieci, które kończą nauczanie w szkole średniej w Dolanji i planują dalszą edukację. W Indiach i Nepalu studia są płatne. Dyrektor BCH prosił o zwiększenie stawki podstawowej na opiekę nad dziećmi. Opowiadał o tym, że tylko dzieci najlepiej uczące się mają szanse dostać stypendium na uniwersytecie. Podkreślił, że Polska stanowi trzon finansowy utrzymania BCH.

W Poznaniu podczas dyskusji wynikło, że podwyższenie składki na Dzieci jest mało realne przy tak wysokim kursie dolara. Dla Rodziców Serca już teraz 100 zł/miesiąc jest znaczną kwotą.

Po oficjalnej części spotkania w Poznaniu Monika Wach, Joanna Nieciecka i Magda Tecław porozmawiały z NDR o najpilniejszych potrzebach BCH. Są nimi: generator/agregat prądotwórczy i stworzenie salki komputerowej (jakieś 15 komputerów) oraz nt. wyjazd zarządu i ewentualnych chętnych do Dolanji na przełomie marca/kwietnia.
W godzinnym spotkaniu w kawiarni warszawskiego Centrum Wielokulturowego uczestniczyło 17 osób w Poznaniu w studiu Yogi było około 15 osób.
Dziękujemy Julii Szczęsnej i Tomkowi Szymoszynowi

oraz wszystkim Przyjaciołom Fundacji za miłe i sprawne zorganizowanie spotkania w Warszawie i Poznaniu. Dziękujemy tłumaczom  Krzyśkowi Hryniewiczowi w Warszawie i Krzysztofowi Kotkowskiemu w Poznaniu.
Dyrekcji Centrum Wielokulturowego w Warszawie dziękujemy za udostępnienie przestrzeni klubokawiarni oraz przede wszystkim za otwartość i wszelką pomoc!

 

IMG_5671IMG_5670
IMG_5668IMG_5669
IMG_5667IMG_5665