Aktualności

Opieka medyczna 2010

Szanowni Państwo!

Powodzenie akcji pomocowej w wiosce Dolanji w regionie Himachal Pradesh w Indiach, gdzie żyje około 1100 Tybetańczyków, wśród których znaczną część stanowią dzieci z Bon Children’s Home oraz klasztoru Menri, zmobilizowało mnie do jeszcze intensywniejszej i efektywniejszej pracy na rzecz tej społeczności i organizowania, w ramach skromnych możliwości, pomocy medycznej ze szczególnym uwzględnieniem, co oczywiste, pomocy stomatologicznej.

W nowym roku stoją przed nami nowe wyzwania i nowe zadania do wykonania. W roku 2010 chciałbym przede wszystkim zebrać środki na zakup niedużego, lecz niezbędnego autoklawu – sterylizatora do narzędzi stomatologicznych, którego bardzo brakuje w naszym ośrodku zdrowia zorganizowanym na terenie sierocińca. Konieczne jest ponadto zakupienie materiałów stomatologicznych i higienicznych. W planach są także szczepienia ochronne dzieci – mam nadzieję, że na ten cel również uda się nam pozyskać fundusze.

Z takim wyposażeniem moglibyśmy (wolontariusze Fundacji Nyatri www.nyatri.org) ruszyć ponownie do Dolanji i kontynuować projekt medyczny.

Przeprowadzenie kolejnych akcji, a co ważniejsze kontynuowanie opieki medycznej dla dzieci w Dolanji, jest możliwe dzięki Państwa życzliwości i wsparciu.

Uprzejmie proszę o pomoc poprzez wpłaty dobrowolne na konto Fundacji Nyatri, a także poprzez darowizny rzeczowe w postaci szczoteczek, past, płukanek oraz materiałów wypełniających zęby. Warto pamiętać, że nawet najdrobniejsza wpłata jest bezcenna.

Zapraszam do współpracy osoby, które mają wiedzę na temat szczepień ochronnych u dzieci i chciałyby się nią podzielić.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Bartosz Niedziółka
Koordynator Programu „Opieka Medyczna” Fundacji Nyatri