Aktualności

Dzień Dziecka, Fryzjerzy dla BCH i Spotkanie z Rodzicami Serca

Zarząd Fundacji Nyatri składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania stoiska i pokazu Fundacji podczas Dnia Dziecka na Polu Mokotowskim, oraz zespołowi fryzjerów z salonu Paula & Alexandro z Krakowskiego Przedmieścia, którzy przeznaczyli dla dzieci z BCH swój całodzienny, niedzielny dochód. Szczególny wkład pracy tego dnia wnieśli:

  • Katarzyna Śmigała,
  • Karolina Kucharska,
  • Justyna Balcerzak,
  • Krzysztof Kędzierski z siostrzenicą,
  • Natalia Bieniaszewska z rodziną,
  • Karol Preiskorn z rodziną,
  • Agnieszka Golczyńska-Grondas z mężem, Anna Sokołowska , Dariusz Sawczuk, Sylwia Czarnecka,
  • Członkowie Fundacji Sam Dżub Ling .

Fundacja Nyatri na Polach Mokotowskich

Nasza Fundacja wzięła udział w Festynie Warszawa Dzieciom zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Polu Mokotowskim pod patronatem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, organizatorem imprezy była Stołeczna Estrada . Na barwnym stoisku, usytuowanym przy ruchliwej alejce prowadzącej do głównej sceny, dyżurowała niestrudzona Sylwia Czarnecka proponując dzieciom rysowanie mandali, malowanie ogromnych kartek pocztowych z pozdrowieniami dla ich rówieśników w Dolanji i różne atrakcyjne zabawy ruchowe. Sylwia wykonała lwią część pracy przy organizacji stoiska i występu naszej fundacji. Towarzyszyli jej członkowie Fundacji Nyatri oraz Krzysztof Kędzierski z siostrzenicą. Katarzyna Śmigała od rana działała na dwóch frontach – „fryzjerskim” i „mokotowskim.”

Uwagę dorosłych przykuwały materiały informacyjne dotyczące Domu Dziecka Bon w Dolanji i ulotki zachęcające do Adopcji Serca i wspierania projektów Fundacji. Nie zabrakło atrakcyjnych gadżetów takich jak długopisy, kolorowe smycze do telefonów i kluczy oraz wspaniałych kalendarzy z portretami dzieciaków z Dolanji. Niestety, ulewa i wichura nie pozwoliły na zrealizowanie wszystkich pomysłów organizatorek. Po burzy stanowisko fundacyjne stanęło na nowo: dwie dziewczyny – Justyna Balcerzak www.fabrykaprzyjec.pl oraz Karolina Kucharska jak bohaterki uratowały tonący okręt i była super zabawa.

Drodzy Rodzice Serca i Sponsorzy, to dzięki waszej szczodrej pomocy warszawiacy mogli tego dnia zapoznać się z pracą Fundacji i dołączyć do osób wspierających BCH. Serdecznie Wam za to dziękujemy!

Fundacja przygotowała jeszcze jedną, ale za to niezwykłą niespodziankę dla warszawiaków. Było to wystąpienie Rinpocze Nyimy Dakpy, który od lat niestrudzenie pracuje, by przebywające pod jego opieką maluchy i młodzież miały szczęśliwe, bezpieczne i spokojne dzieciństwo. Ale zanim Rinpocze wkroczył na scenę, pojawiły się na niej młode Tybetanki mieszkające w Polsce, które zaprezentowały pokaz mody dziecięcej z ich rodzinnego kraju!

Z głośników zabrzmiała nastrojowa muzyka. Na scenie pojawiła się smukła postać w barwnej tybetańskiej sukni. Po chwili dołączyła do niej dziewczynka w charakterystycznym kapeluszu – i tak rozpoczął się występ dziewcząt z Fundacji Sam Dżub Ling http://www.sdl.tibethouse.pl. Na scenie pojawiały się kolejne modelki – a ich wspaniałe kreacje zapowiadała pani Monika Probosz.

Gdy dziewczęta zeszły ze sceny, warszawiacy powitali Rinpocze Nyima Dakpę – Dyrektora Domu Dziecka Bon w Dolanji w Indiach. Rinpocze opowiedział o swoich podopiecznych, o ich zajęciach i miejscu, w którym mieszkają, a potem złożył wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta – aby żyły w pokoju i szczęściu, oraz mogły swobodnie rozwijać się i uczyć w świecie pełnym równowagi i harmonii. Widzowie podziękowali Mu gorącymi brawami, a niebo – srebrnymi kroplami deszczu…

Rinpocze podziękował modelkom i ich opiekunom z Sam Dżub Ling za znakomity występ i wysiłek włożony w jego przygotowanie, nakładając tradycyjną białą szarfę i wręczając dyplom, My również serdecznie wam dziękujemy – dzięki temu występowi myśli widzów przeniosły się w stronę Waszego rodzinnego Tybetu…

Nyatri na Krakowskim Przedmieściu

Kolejną atrakcją przygotowaną przez przyjaciół Nyatri tego dnia była akcja niezawodnych jak zwykle Fryzjerów z Krakowskiego Przedmieścia, czyli zespołu z Salonu Paula & Alexandro (paula-alexandro.pl) którzy zawsze czeszą i strzygą z sercem i talentem, a tej niedzieli wyczarowywali super fryzury gromadząc fundusze dla BCH – już po raz drugi! Całodzienny dochód salonu został przekazany Fundacji Nyatri na sfinansowanie akcji Dentysta dla Dzieci Tybetu . Tu również nie zabrakło przedstawicieli Fundacji, którzy rozdawali ulotki i na miejscu udzielali informacji o Adopcji Serca, projektach Nyatri, o Dolanji i o dzieciach. Dzięki gościnności zespołu fryzjerów z Salonu Paula & Alexandro, materiały Fundacji pojawiły się na ruchliwej, prestiżowej warszawskiej ulicy. Może zachęciły kolejnych Rodziców Serca? Jeśli tak, witamy Was serdecznie! Tutaj znajdziesz informacje o poprzedniej „Akcji Fryzjerzy”.

Spotkanie z Rodzicami Serca

Tego samego dnia wieczorem w Ośrodku Austriackim w Warszawie odbyło się spotkanie Rinpocze Nyima Dakpa oraz Zarządu Fundacji z Rodzicami Serca…