Aktualności

Dechen Tsomo (221) wraca do zdrowia!

Szanowni Darczyńcy!

W lipcu 2009 poprosiliśmy Państwa o pomoc dla 17-letniej podopiecznej BCH, Dechen Tsomo (221). U dziewczyny wykryto poważną wadę serca. List od Kelsanga Dhondupa, Sekretarza Bon Children’s Home:

Serdecznie pozdrawiam z BCH.

Z przykrością informuję, że jedna z naszych dziewcząt, 17-letnia Dechen Tsomo (221), studiująca w Wyższym Instytucie Tybetańskim w Varanasi, pod opieką i dzięki pomocy BCH, choruje na serce, co zostało potwierdzone przez kardiologa dr U.P. Singha w PRIME DIAGNOSTIC CENTRE & HEART INSTITUTE, w Chandigarh. Stwierdzono: UBYTEK PRZEGRODY  MIĘDZYPRZEDSIONKOWEJ 2:1, PRZECIEK LEWO-PRAWY, ŁAGODNĄ NIEDOMYKALNOŚĆ TRÓJDZIELNĄ, ŁAGODNĄ NIEDOMYKALNOŚĆ MITRALNĄ i ZACISKAJĄCE ZAPALENIE OSIERDZIA.

Dziewczynka musi jak najszybciej zostać poddana poważnej operacji, ale jej koszt wynosi ok. 300000.00 rupii (ok. 7,500 USD). Dlatego uprzejmie proszę o pilne znalezienie sponsora tej operacji. Przepraszam za kłopot, ale tylko z Wami mogę podzielić się naszymi problemami i tylko Wam mogę całkowicie zaufać. Zjednoczmy się, aby uratować jej życie. Jeszcze raz dziękuję za stałe, szczere wieloletnie wsparcie.
Załączam zdjęcie Dechen Tsomo i raport od jej lekarza.

Z radością informujemy, że w pierwszej połowie sierpnia Dechen Tsomo została poddana operacji serca w szpitalu w Chandigarze. Operacja okazała się bardziej skomplikowana, niż pierwotnie przypuszczano i trwała aż 7 godzin. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i obecnie Dechen Tsomo wraca do zdrowia.

Dzięki Państwa pomocy Fundacja Nyatri zebrała 5898 złotych i 32 grosze. Bardzo dziękujemy!

Równowartość tej kwoty w USD została przelana do BCH i pokryła aż 1/3 kosztów operacji. Resztę potrzebnych pieniędzy BCH pozyskało od sponsorów z innych krajów.

Nadal jednak są potrzebne pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację Dechen Tsomo, dlatego bardzo prosimy nawet o niewielkie wpłaty, które pomogą dziewczynie odzyskać pełnię zdrowia.

Serdecznie dziękujemy!